Prillide suuruste määramine

Dr.Lensor pakkumine on laia valikuga ja sobib erinevatele prillikandjatele: õpilastele ja arvutikasutajatele, disaineritele ja õpetajatele, noortele, kaunitele daamidele ja töökatele härrasmeestele ning ka kõigile teistele, kelle jaoks on prillid igapäevaelu lahutamatu osa ning kelle jaoks on lisaks heale ja moodsale väljanägemisele oluline ka mitte üle maksta. 

Dr.Lensor meeskonna eesmärk on muuta sinu otsuse tegemine võimalikult lihtsaks. Siin ka mõned kasulikud nõuanded prilliraamide, arvutiprillide ja päikeseprillide otsimisel:   

 

Prillide suuruse hindamine 

Esimene variant sobib, kui on teada olemasolevate prillide parameetrid (mis on tavaliselt märgitud prillisangade sissepoole), kusjuures seda on meie tabelit kasutades kerge hinnata: 

 

 

Näide: Prilliläätse laius on 45 mm ja silla laius on 21 mm, järelikult 45+21=66 mm. Vastav suurus on S

Teine võimalus vajaliku prillide suuruse hindamiseks on maksekaardi kasutamine:

 

 

Kas Sina tead, milline on su näokuju?  

Viska pilk peale meie spetsialistide loodud juhistele sinu näokuju nüansside osas: 


Kui sul on ovaalne nägu, siis on sul prillivalikust rääkides vedanud, sest arvatavasti sobivad sulle mistahes prilliraamid. Ovaalsed näod on mitmekülgsed, harmoonilised ja kitsenevad graatsiliselt lõua suunas õrnalt kaarduva lõuajoonega. Sinu nägu võib arvatavasti kirjeldada kui pikka mitte laia, rõhutatud laubaga ja väljajoonistatud põsesarnadega. 

MEIE SOOVITUS. Sulle sobib suurem osa prilliraamidest, sest sinu sümmeetriline näokuju loob neutraalse tausta. Võid katsetada ümmargusi, ristküliku- või ruudukujulisi raame. Sealjuures võid proovida ka suuremõõtmelisi raame. Siiski soovitame me sul hoiduda kitsastest prilliraamidest.   

 

 

Ruudukujuline nägu on umbes sama pikk kui lai tugeva lõuajoone, põsesarnade ja üpris kõrge laubaga.  

MEIE SOOVITUS. Oma näokuju tasakaalustamiseks ja selle ovaalsemaks muutmiseks peaksid sa valima ümmargused, ovaalsed või ümarjad prillid. Soovitame valida raamid, millel on esilekerkiv sild või rõhutatud prillide eesmine kulmuosa. 

 

 

Ümaral näol ei ole märgatavaid nurki – põsesarnad ega lõug ei ole eriti esile tõstetud. Näo pikkus ja laius on tavaliselt proportsionaalne – sarnane ruudukujulisele näole.  

MEIE SOOVITUS. Selleks et nägu näeks veidi piklikum ja saledam välja, et tekiks selgem näo kontuur ja et põsesarnad kerkiksid esile, tuleks valida prillid peenikeste või isegi läbipaistvate raamidega. 

Prillid peaksid olema kontrastis su näokujuga – ümara näokuju tasakaalustavad teravate nurkadega raamid (ristküliku- või ruudukujulised). Soovitame hoiduda ümmargustest prillidest.  

 

 

Kolmnurgakujulist nägu võib vaadata kui püramiidi: selle lai alus algab väljajoonistatud lõuajoonega ja kitseneb järk-järgult lauba suunas.  

MEIE SOOVITUS. Selle näokuju korral soovitame valida rõhutatud ülaosaga prillid, mis oleks tasakaalustamiseks laiem kui su lõuajoon. Kindlasti sobivad ka peened raamid.  

 

 

Kui sul on iseloomulik kõrge laup, esilekerkivad põsesarnad ja su nägu kitseneb teravaks lõuaks, siis sul on arvatavasti südamekujuline nägu.  

MEIE SOOVITUS. Soovitame tuua julgelt esile su kõrgeid põsesarnasid peenikeste raamidega, mis on veidi laiemad kui su laup. Sa võid proovida ristküliku- ja ruudukujulisi või ümmargusi prille, mis tasakaalustavad su näokuju. Väldi raskeid ja suuremõõtmelisi, paljude disainielementidega raame. Eesmärk on pöörata tähelepanu näo ülaosale ja anda tasakaalu näo laiusele.  

 

Veel kasulikke soovitusi

✔️Prilliraame valides pööra tähelepanu sellele, kuidas need sobituvad su juuste ja silmavärviga ning isikliku stiiliga
✔️Veendu, et raami suurus oleks sobilik ja vastaks sinu näo laiusele
✔️Kirjutamata reegel: raamid, mis oma kujult vastanduvad su näokujuga, toovad kõige paremini esile su näo häid omadusi
✔️Soovitused käivad nii prillide kui ka päikeseprillide kohta. Päikeseprillide valimisel, võid proovida ka suuremaid raame (ing – oversize style).

Dr.Lensor: Näe paremini, maksa vähem! 

Ostukorvi