Kuidas leida õige prilliraamide suurus?

E-poest tellides on tähtis pöörata tähelepanu prilliraamide suurusnumbritele. Kas sa aga teadsid, et suuruse väljaselgitamine on väga lihtne? Enamikule inimestest sobib suurus M. On väga tõenäoline, et see suurus sobib ka sulle.

Oma prillisuuruse väljaselgitamiseks võid kasutada järgnevaid tehnikaid:

 

Vaata olemasolevate prillide või päikeseprillide suurust

 

Parim viis õige suurusega prilliraamide leidmiseks on kasutada juba olemasolevat prillipaari. Vaata oma prilliraami. Otsi sanga siseküljel kolme väikest numbrit. Need numbrid ongi raami mõõtmed ning neid kirjutatakse umbes niimoodi: 51□19   144

Vasakult paremale lugedes kuvatakse prillimõõtmeid järgnevas järjestuses: klaasi laius, ninavahe laius, sanga pikkus. Vahel on kirjas ka neljas number, mispuhul on tegemist klaasi kõrgusega. Kõiki mõõtmeid kuvatakse millimeetrites.

Klaasiava laius
See on ühe klaasi kõige laiema koha horisontaalne laius. Tavaliselt on see vahemikus 40-60 mm.
Ninavahe laius
See on kahe klaasi vaheline laius. Teisisõnu, see on koht raamil, mis läheb sinu nina vastu. See number on tavaliselt vahemikus 14-24 mm.
Sanga pikkus
See on sanga pikkus alates kruvist kuni otsani, kaasa arvatud sinu kõrvale tuginev kaar. Pikkus ei varieeru väga palju, jäädes tavaliselt vahemikku 120-150 mm.
Klaasi kõrgus
See on sinu prilliklaaside kõrgus kõige laiemast kohast mõõtes. Klaasi kõrgus on oluline bifokaalsete või progressiivsete klaaside jaoks.

 

Mõnel juhul saad teada ka kogu raami laiuse.

Seda numbrit ei märgita tavaliselt prillidele. Raami kogulaiuse väljaselgitamiseks võta mõõdulint ja mõõda raami horisontaalselt, kaasa arvatud hinged ja võimalikud disainielemendid, mis külgedel võivad olla.

 

Mõõtmete teisendamine prillisuuruseks

Kui tead oma praeguste prillide mõõtmeid, saad need hõlpsalt teisendada suurusteks – väike, keskmine ja suur. Selle jaoks liida omavahel kokku klaasi laius + ninavahe laius.


Kui mõõtmed on näiteks 51□19   144, siis tuleks liita kokku klaasi laius 51 ja ninavahe laius 19, saades tulemuseks 70. Alloleva tabeli alusel saab selgeks, et tegemist on keskmise suurusega (M).

Teisenda mõõtmed suuruseks
<66 XS
66-68 S
69-71 M
72-74 L
>74 XL

 

ℹ️ Iga meie prilliraami juures on välja toodud mõõtmed, et saaksid neid võrrelda oma olemasolevate prillidega, Pea silmas, et isegi, kui mõõtmed erinevad näiteks 1 mm võrra, sobivad prillid ikkagi hästi.

 

Kuidas leida prillisuurus tavalise pangakaardi abil

 

Jah, pangakaarti saab kasutada ka muudeks toiminguteks peale maksmise. Sa ilmselt ei teadnud seda, aga standardse krediitkaardi kõrgus on umbes sama suur nagu keskmise prilliklaasi laius! Altpoolt leiad juhised, kuidas mõõta prillide suurust pangakaardi abil.

 

  • Võta mistahes pangakaardi mõõdus kaart.
  • Seisa peegli ette või aseta nutitelefon stabiilsele pinnale, et kasutada esikaamerat. Aseta pangakaart oma nina juure ja kulmu vahele.
  • Kui kaardi äär ulatub kaugemale sinu silma äärest, on sinu suurus – väike (S)
  • Kui kaardi äär ulatub silma ääreni, on sinu suurus – keskmine (M)
  • Kui sinu kaart lõppeb enne silma äärt, on sinu suurus – suur (L)

 

Proovi prilliraame ja päikeseprille virtuaalselt 

 

Suurt osa Dr. Lensori prilliraamidest ja päikeseprillidest saad enne tellimist proovida veebis meie nutika virtuaalse prilliproovijaga! Kõik, mida vajad, on kaameraga nutiseade või arvuti. Salvesta prilliproovijas video-selfi ja vaata, kuidas erinevad prillid sinu näol välja näevad. 

Õige suuruse arvutamiseks kasutab virtuaalne prilliproovija samuti pangakaardi mõõdus kaarti. 

 

Vali päikeseprillid Vali prillid

Ostukorvi