Külmunud kontaktläätsed: mida sa peaksid teadma

Me kõik teame, kui karmid võivad talvekuud olla ekstreemsete ilmastikuolude ja lühikeste päevade tõttu, kuid mida see kõik sinu kontaktläätsede jaoks tähendab?

Madalate temperatuuride tõttu peavad välitingimustes hoiustatavad pakid taluma külma keskkonda. Seetõttu võib juhtuda, et leiad eest pakendi, kus on külmunud kontaktläätsed.

Ole aga mureta. Sellises olukorras pole vaja oma uusi kontaktläätsi ära visata või uusi tellida.

Mida teha, kui kontaktläätsed on külmunud?

Hea uudis külmunud kontaktläätsede puhul on see, et neid saab päästa. Aga kuidas? Vastus on üsna lihtne: lase oma külmunud kontaktläätsede pakendil toatemperatuuril sulada.

Kontaktläätsi kaitseb pakendis olev lahus. Seni, kuni pakend on kinni, on kontaktläätsed steriilsed.

Kui kaua võtab sulatamine aega?

Siinkohal on vaja varuda kannatust. Kui jätad läätsed üleöö sulama, peaksid need järgmisel hommikul valmis olema.

Me ei soovita protsessi kiirendada kontaktläätsede sooja kohta paigutamisega. Kuumus võib muuta lahuse keemilisi omadusi, mis võib omakorda negatiivselt mõjutada kontaktläätsede kvaliteeti.

Seni, kuni sulatad kontaktläätsi toatemperatuuril, ei tohiks need kuidagi kahjustuda. Seni pead aga natuke aega prillidega hakkama saama.

Kontaktläätsed on sulanud, mis edasi?

Kui läätsed on sulanud, loputa neid värske lahusega enne silma panemist. Nüüd oled valmis maailma värske pilguga vaatama, kandes oma uusi kontaktläätsi!

Kuigi see on haruldane, siis juhul, kui läätsed on pärast külmumist defektsed või ebamugavad, viska need ära ja võta meiega kohe ühendust.

Mida peaksin veel teadma talvel kontaktläätsede kandmise kohta?

Kui sa elad väga külmas regioonis, oled ilmselt mõelnud veel ühele asjale. Kas kontaktläätsed võivad kandmise ajal jäätuda? Vastus on ei – kontaktläätsed ei jäätu kandmise ajal, sest sinu sarvkesta temperatuur hoiab neid soojas.

Talvel võivad kontaktläätsed kandes aga natuke kuivaks muutuda. Sinu silmad ja läätsed peavad taluma suuri temperatuurimuudatusi – külma talvetuule käest kuuma tuppa ning seega võivad silmad päeva jooksul muutuda kuivaks. Oma silmade niisutamiseks soovitame kaasas kanda niisutavaid silmatilku.

Valmis kontaktläätsi ostma?

👉 Klõpsa siia!

Dr.Lensor: Näe paremini, maksa vähem!